درباره وحید قاسمی …

 

 

وحید قاسمی مخترع و کارآفرینی است که در سال ۱۳۸۸ موفق به ساخت دستگاهی به نام دودگیر خودرو شد که قادر بود ۵۰ درصد آلودگی هوای اگزوز ماشین را کاهش دهد، این اختراع توسط چندین استاد دانشگاه و توسط خود ایران خودرو آزمایش و تایید شد.
این مخترع با گزارش ایرنا در لرستان درسال ۱۳۸۸ به کشور معرفی شد که در آن دوران صدا و سیما و خبرگزاری ها و روزنامه ها نیز با تهیه سلسله گزارش ها و مصاحبه های به معرفی اختراع وی پرداختند.

قاسمی پس از سال ها پی گیری در نهایت موفق نمی شود اختراع خود را به تولید برساند.
این جوان با سلیقه با تغییر رویکرد پس از چندسال و مشکلات شدید اقتصادی امروزه به کار آفرینی تبدیل شده که علاوه بر تامین زندگی خوب برای خود توانسته زمینه فعالیت و کار هفت نفر بصورت مستقیم و ۳۰۰ نفربصورت غیر مستقیم را فراهم نماید.
او می گوید زندگی من این پیام را دارد که شغل فقط در کار اداری و دولتی خلاصه نمی شود و می توان بدون کمک دولت و دریافت تسهیلات دولتی و با کمترین امکانات درآمدزایی و کارآفرینی کرد.
قاسمی به عنوان یک جوان بیکار روستایی، روزگاری در سر چهار راهها برای کارگری ساده ساعت ها معطل می ماند اما با تلاش و کوشش خود و بدون بهره گیری از امکانات دولتی و تنها با بهره گیری از ذهن خلاق خود امروزه بازاریاب و مدرس اینترنتی شده است.
زندگی این جوان ۲۶ ساله روستایی در دلفان می تواند بر ای خیل عظیم جوانان بیکار جویای کار الگویی باشد که می توان از فقر و فلاکت به موفقیت دست یافت.
وحید قاسمی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در مورد سرانجام اختراع خود می گوید: از هر مسوولی که مربوط به اختراع بود وقت ملاقات گرفتم و به ملاقات آنان رفتم اما کاری برایم نکردند حتی یکی از این عزیزان به من گفت اگر می خواهی به نتیجه برسی باید کفش آهنی و عصای سربی داشته باشید.
وی افزود: بعد از اینکه در این زمینه موفق نشدم به جای اینکه از مسئولان گلایه کنم به خدا توکل کردم تا مسیر جدیدی در زندگی ام گشوده شود.
قاسمی تصریح کرد: نقطه تحول در شغل من زمانی کلید خورد که در فضای مجازی در یک گروه به دنبال تبادل زبان لکی میچرخیدم و مطالب را می خواندم که یک اتفاق خاص برایم من افتاد.
وی افزود: در این گروه یک مدیر موسسه آموزش زبان بود که یک کار تبلیغاتی برای این موسسه انجام دادم که مدیر این موسسه که یک خانم ۶۰ ساله بود در قبال این کار هفته ای ۶۰ هزار تومان به من می داد که تعجب کردم و پرسیدم مگر در فضای مجازی پول هم می شود بدست آورد.
قاسمی اظهار داشت: حقوق هفته ۶۰ هزار تومان ما به ۲۵۰ هزارتومان افزایش یافت که در ادامه کم کم یاد گرفتم که در فضای مجازی هم می شود شغل و درآمد خوب داشت و به دنبال شغل کارهای تبلیغاتی در فضای مجازی رفتم و حتی رشته دانشگاهی خود را تغییر داده تا با دانش فعالیت کنم.
قاسمی تصریح کرد: شکی نیست که درآمد کسب و کار الکترونیک بهتر از مشاغل دولتی است.
وی در پاسخ به این سئوال که چرا جوان ها اکثرا دنبال شغل دولتی هستند؟گفت: شکی نیست شغل های دولتی محدود و دولت نمی تواند تمامی جوانان بیکار را استخدام کند لذا باید جوانان خودشان دست بکار شوند و کار آفرین باشند.
وحید قاسمی سرابی متولد ۱۳۷۱ روستای سراب احمدوند در شهرستان دلفان لرستان هم اکنون با توجه به درآمد کافی خود دانشجوی فوق لیسانس کسب و کار الکترونیک در دانشگاه علوم تحقیقات تهران است.
همت ،تلاش و پشتکار این جوانان لرستانی پیام روشن و آشکاری به بیکاران و جوانان ناامید از شغل دولتی دارد که می توان از فقر و تنگدستی به ثروت حلال رسید.

۷۲۷۰/۶۰۶۰

ادامـــــه

وحید قاسمی به نقل ایرنا

وحید قاسمی به نقل از میدون

وحید قاسمی به نقل از جماران